KW Coilovers Variant 3
Performans, yüksek seviye sportiflik ve konfor ile yol için yarış teknolojisi. Ayrıca ayarlanabilen sıkıştırma ve kademeli geri tepme sönümlemesi.
 

 
Yolda daha fazla performans için bıçak ağzı motor sporları teknolojisi. Süspansiyon üreticisi KW otomotiv tarafından geliştirilen ve Almanya'da üretilen her süspansiyon ürünü gibi, KW Variant 3 Coilover süspansiyon kiti de karayolu trafiğinde güvenlik rezervlerinde önemli bir artı sağlıyor. Yüksek kaliteli amortisörleri, yayları ve elastomer yay elemanlarına sahip şasi sayesinde, kaçınma manevraları, viraj alma, hızlanma ve frenleme gibi yük değişiklikleri sırasında sallanma ve yuvarlanma hareketlerini önemli ölçüde azaltır. Frenleme mesafeleri de kısaltır. Gelişmiş destek ve geri bildirim sayesinde sürücüler kendilerini daha güvende hissetmekle kalmaz, aynı zamanda günlük yaşamda araç kullanmak daha da güvenli hale gelir.
                                                   
Ayrı ayrı ve birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilen sıkıştırma ve kademeli geri tepme damperi ile amortisör kurulumu, kişisel sürüş tercihlerinize veya ağırlık, lastik özellikleri ya da değiştirilmiş araç sertliği gibi araç değişikliklerine göre özelleştirilebilir. Gerçek performans optimizasyonu yalnızca bu benzersiz, patentli sistem ile mümkündür. Örneğin, bu sıkıştırma sönümleme kuvvetinin artırılmasına ve lastiklerden daha fazla kavrama elde edilmesine, aynı anda yay hızıyla en iyi şekilde eşleşen kademeli geri tepme damperini değiştirmeden viraj alma tutumunu iyileştirmeye ve alçalmayı azaltmaya olanak tanır - daha az kavrama, buna bağlı performans kaybı ile sonuçlanan bir senaryo demektir.
 
Kurulum - Ayarlanabilen sıkıştırma ve kademeli geri tepme damperi ile önceden fabrikada yapılandırılmış damper kurulumu
 
KW coilover kiti Variant 3 "inox-line", araçlarında sportifliğe yüksek talepte bulunan performans odaklı sürücüler ve ayarlama ilgilileri için ideal bir aksesuardır. Geri tepme ve sıkıştırma sönümlemede ayrı ayrı ayarlanabilen "TVR-A" ve "TVC-A" teknolojisine sahip damperler, kapsamlı bir damper kurulumuna izin verir. Dolayısıyla, sınırda güvenli bir kontrol edilebilirlik için direksiyon davranışını, yön dengesini, lastik tutuşunu ve yol tutuş özelliklerini doğrudan etkilemek kolaydır.

              
                            Geri tepme sönümlemesi                              Ön aksta sıkıştırma sönümlemesi                    Arka aksta sıkıştırma sönümlemesi      
              

TVR-A kademeli geri tepme damperi (İkiz Valf Geri Tepme - Ayarlanabilir):
İki aşamalı, patentli "TVR-A" teknolojisi, büyük hacimli akışlar için daha yüksek piston hızlarında asıl geri tepme aşaması valfı açılırken düşük damper hızlarında küçük hacmin ayarlanabilen, konik düşük hızlı bir aşma borusundan akmasını sağlar. Bu güvenliğe uygun aralıktaki yüksek hızı etkilemeden sürüş konforu açısından büyük bir gelişme oluşturur. Kişisel ayarlar için mevcut 16 hassas tıklama vardır, böylece daha fazla konfor veya daha fazla gövde kontrolü arasında seçim yapabilirsiniz.

TVC-A kademeli sıkıştırma damperi (İkiz Valf Sıkıştırma - Ayarlanabilir):
12 hassas tıklama ile ayarlanabilir sıkıştırma kademesi valfı ("TVC-A" teknolojisi), daha fazla veya daha az kademeli sıkıştırma sönümlemesi elde etmek için düşük hızlı valftaki kesiti artırabilir veya azaltabilir. Aynı zamanda ani yüksek piston hızlarında, ön-germeli iğneli vana yay ve ön-germeli ana vana yay, blöf özelliği ile istenmeyen kuvvet artışını önlemek için maksimum vana kesitine açılır. Böylece araç gövdesinin daha iyi desteklenmesini sağlar ve aynı zamanda yüksek tekerlek hızlanmasında geleneksel valf teknolojisine göre daha fazla konfor sunar. Sadece bağımsız bir 2-way damper ayarı gerçek bir performans optimizasyonuna izin verdiğinden, kademeli sıkıştırma damper ayarı her zaman ayrı bir geri tepme kademesi ayarı ile birlikte sağlanır.
 
Sürekli alçalma
 
KW Variant 3, test edilen ayar aralığı içinde maksimum veya tek tek alçalmaya olanak tanır. Kire dayanıklı trapez dişli ve poliamid dişli halka sayesinde, sürekli alçalma, yıllar sonra bile hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir. 
 
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.